0
Здравствуйте,
Любимые предложения (0)
Сохраненные поиски
Специально для вас
Уведомления
Подписки
Настройки
Выход
Закрыть

Полина Стойкова в предаването Money.bg на телевизия Bulgaria On Air

2023-10-05

Има ли "балон" при цените на недвижимите имоти у нас и предстои ли свиване на пазара?

Кои са най-търсените жилища, кой ги купува и как е позициониран българският пазар спрямо останалия в Европа.

По тези и още теми в икономическото предаване Money.bg говори Полина Стойкова - изпълнителен директор на BULGARIAN PROPERTIES. Ето какво сподели тя:

"Бързият ръст на цените на имотите, на който станахме свидетели през миналите 2-3 години, има своите предпоставки и те са свързани както с пандемията от една страна, така и с инфлацията и ръста на доходите, който продължава.

Достигнат е пик на цените, какъвто не сме виждали повече от десетилетие. Към момента вече виждаме забавяне на темпа на нарастване на цените. В никакъв случай все още не може да се говори за спад. По-скоро от 20-25% ръстове, каквито имаше през миналата година, вече наблюдаваме ръстове от порядъка на 10 и под 10% през тази. Факт е, че търсенето е налице, сделки се сключват и пазарът продължава да се движи напред.

Друга разлика е, че обемите сделки са по-малки, но все пак 2022 г. беше върхова за пазара и като обеми сделки, и като ръстове на цените, и въобще като пазарна активност. Така че по-скоро се върнахме към по-нормален пазар с по-умерени темпове на развитие.

През летните месеци пазарната активност намаля. Хората пътуваха и почиваха, но от края на август и през септември те се завърнаха на пазара и активността се върна до нивата от миналата година."

Гледайте целия разговор във видеото, за да научите още за пазара:


Вижте нашите оферти в София

ПРОДАЙТЕ ИМОТ С НАС!

Поделиться
Добро пожаловать на видео осмотр недвижимости!
У нас вы найдете тысячи объектов недвижимости с видеоклипом, со всей уголков страны. Не тратьте свое время, просматривайте их сейчас - на телефоне, ноутбуке или планшете, в удобное время и без необходимости предварительно оговоренного часа и личной встречи. Добро пожаловать на видео осмотры недвижимости с БОЛГАРИАН ПРОПЕРТИС!
Посмотрите еще
Морские Виллы на Болгарском побережье
Выбираете Ваше собственное место под солнцем для отдыха и постоянного проживания?
Посмотрите нашу подборку домов и вилл на морских курортах и в близлежащих поселках! Лучшие цены в Европе!
Посмотрите еще

Больше Новостей

последние новости
❄️ Начало сезона с новым офисом в Банско - приходите к нам по адресу ул. Никола Вапцаров 7

Наш новый офис в самом центре Банско официально открыл свои двери!

14.12.2024 команда BULGARIAN PROPERTIES со всей страны собралась в Банско, чтобы присутствовать на открытии нашего нового офиса на курорте, где мы пишем историю рынка недвижимости уже более 20 лет.

Именно здесь была заключена первая сделка компании, и за прошедшие с тех пор годы мы всегда...

17 Декабрь, 2024
Фирменные
BULGARIAN PROPERTIES с наградой "Агентство года"


Национальный конкурс Real Estate Awards, организованный порталом недвижимости Imoti.net, наградил лучших представителей отрасли на официальной церемонии в Inter Expo Center 28 мая.

В зале присутствовали лидеры риэлторского бизнеса страны и многие другие специальные гости, среди которых был и главный архитектор Софии Здравко Здравков, входящий в состав экспертного ...

30 Май, 2024
последние новости
Что происходит на рынке курортного жилья?


В течение последних двух лет спрос и предложение на курортную недвижимость следовали за ростом общего рынка недвижимости в стране. Многие наши клиенты (болгары и иностранцы) стремятся приобрести собственное жилье на предпочитаемом пляжном или горном курорте или инвестировать свои сбережения в недвижимость, которую можно использовать в качестве второго дома или для сдачи в аренду.

27 Май, 2024
Фирменные
Рынок жилья в Софии в начале 2024 года - обзор BULGARIAN PROPERTIES

2024 год начался с динамичного рынка недвижимости, и эта активность сохранялась на протяжении всего первого квартала, ставшем одним из самых сильных кварталов в истории рынка жилья. Это подтверждают данные Агентства регистрации, которые свидетельствуют о росте объемов продаж ведущих рынков города.

В этом году рынок перешел на более высокую передачу. Этого следовало ож...

24 Апрель, 2024

ОТПРАВЬТЕ ЗАПРОС